Školski športski klub

Školski sportski klub počeo je s radom s početkom nastave ove školske godine. U našoj školi planira se raditi u velikoj i maloj dvorani prema rasporedu. Sve aktivnosti provode učitelji TZK-a i osposobljeni treneri pojedinih sportova. Planira se u rad ŠSK “Sloboština” uključiti oko 200 učenika.
Sekcije koje će raditi u sklopu ŠSK Sloboština su:

Bejzbol (M i Ž)

Vježbaonica (5. do 8.)

Ples

Planinarenje

Košarka (Ž) 3. - 8. razred

Badminton 3. - 7. razred (M +Ž)

Košarka (M) 3. – 7. razred

Univerzalna sportska škola

Rukomet (M + Ž) 4. - 8. razred (M+Ž )

Atletika (M + Ž) 3. - 8. razred

Tenis

Šah (M i Ž)

Nogomet (M)

Odbojka (M + Ž) 1 - 8. razred

Nogomet (Ž)

Osnovni cilj programa je utjecaj na kvantitativne i kvalitativne promjene, a osobito na antropometrijske karakteristike (povećanje mišićne mase, uz potrebu smanjenja potkožnog masnog tkiva) i motoričke sposobnosti (utjecaj na razvoj eksplozivne snage nogu i koordinacije kod dijela učenika (primarno) i ostalih motoričkih sposobnosti kod svih učenika), funkcionalnih sposobnosti, usvajanje motoričkih znanja, poboljšanje motoričkih dostignuća, razvijanje discipline, samokontrole i odgovornosti. Učenike i učenice s izraženim sposobnostima za određeni sport uključiti u klubove. Učenici s odličnim rezultatima na kraju školske godine idu na izlet. Učenici i učenice sudjelovat će na natjecanjima koje organizira ŠSS Grada Zagreba.

« Prosinac 2020 »

OtokTok