Učenička zadruga

Učenička zadruga u našoj školi osnovana je 1984. godine kad je škola započela sa svojim radom i otvorila vrata učenicima naselja Sloboština u Novom Zagrebu. Zadruga je djelovala do 1991.godine pod nazivom Učenička zadruga Bašta sljezove boje. U svom sastavu imala je voćarsku sekciju i voćnjak oko Područne škole Buzin te keramičarsku sekciju. S obzirom na veliku zainteresiranost učenika za izvannastavne aktivnosti te uvjetima u kojima danas djeluje naša škola željeli smo opet imati svoju učeničku zadrugu.
Školski odbor je na sjednici održanoj 2. ožujka 2006. godine donio Odluku o obnovi učeničke zadruge.
Na temelju donesene odluke obnovljena je učenička zadruga s nazivom Učenička zadruga Otok.

Učenička zadruga Otok danas je ustrojena u pet sekcija i broji 63 zadrugara.
Zadrugari se ističu marljivim, savjesnim i odgovornim radom koji s veseljem obavljaju uz pomoć svojih voditelja u sljedećim sekcijama:

1. VOĆARI - voditeljica Natalija Oštarčević Filipić, dipl. učiteljica razredne nastave
2. MLADI KERAMIČARI 1. - 4.razred - voditeljica Anna Parlov Tkalčević, učiteljica razredne nastave
3. LIKOVNA SKUPINA 5. - 8. razred - voditeljica Ivana Koren Madžarac, učiteljica likovne kulture
4. IZRADA UPORABNIH I UKRASNIH PREDMETA - voditeljica Davorka Šnur, dipl. učiteljica razredne nastave
5. ZAČINSKO I LJEKOVITO BILJE - voditeljica Adela Miletić, dipl. učiteljica razredne nastave

Učenička zadruga Otok primljena je 13. listopada 2007. u redovito članstvo u Hrvatskoj udruzi učeničkog zadrugarstva.
Tijekom svake školske godine organiziramo tri prodajne izložbe za Božić, Uskrs i Dan škole. Prikupljena sredstva troše se za nabavu materijala i sredstava za rad, a dio se donira i u humanitarne svrhe. Članovi naše zadruge svojim radom prate i prigodne događaje, blagdane i značajne datume. Svake godine postavljamo štand i uređujemo prostor za Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Pojedine sekcije izrađuju prigodne plakate - Dan zaštite voda, Recikliranje i prerada otpada, Božić, Karneval, Dani jabuka itd.

« Prosinac 2020 »

OtokTok